Co je infračervené záření

Infračervenézáření je jedním z nejúčinnějších a nejbezpečnějších metod pro hubnutí a formování postavy.

Dlouhé infračervené paprsky (FIR) pronikají organismem do podkožních tkání, svalů, kostí, vnitřních orgánů, kde vyvolávají prohřátí, které urychluje krevní cirkulaci, aktivuje buňky a urychluje jejich metabolismus.

Zrychlená látková výměna a zahřívání tukových buněk vede k jejich rychlejšímu odbourávání a tím pádem také k formování problematických partií postavy.

Prohřívání působí také velice příznivě na bolavé unavené svaly a klouby. Infračervená energie produkovaná infračerveným sauna oblekem způsobuje v porovnání s tradiční saunou podstatně intenzivnější vylučování toxických látek z lidského těla.

Nepředehřátý vzduch v místnosti v níž kúra probíhá, snáší klient bez problémů i maximální hodnoty přístroje a vnímá je jako příjemné.

Zajímavosti :

Guyton's Textbook of Medical Physiology, můžeme číst, že na produkci 1gramu potu, spotřebujeme 0,568kcal energie.
Střední trénovaný člověk může v sauně vypotit 500gramů potu, čímž spotřebuje300 kcal - ekvivalent běhu na 3,5 až 5 kilometrů. Teplem trénovaný člověk může lehce vypotit 600 až 800 kcal bez žádných nežádoucích účinků. Zatímco pokles váhy způsobený ztrátou vody je lehce nahraditelný pitným režimem, spálené kalorie už do organismu dodány nebudou. Protože Infračervený Termální Systém zvyšuje produkci potu 2 až 3 krát oproti tradiční sauně, pomyšlení o zvýšeném spalování nadbytečných kalorií dosahuje impozantních hodnot. (The Journal of American Medical Association (JAMA) 7.Srpna 1981).
Infračervený Termální Systém spaluje 600 a více kalorií za 30 minut.
Kalorická ztráta u osoby vážící kolem 75 kilogramů při 30 minutové sportovní zátěži:

  • Maratón 393
  • Plavání(kraul) 300
  • Jogging 300
  • Tennis(rychlá hra) 265

Dlouhodobým výzkumem bylo prokázáno, že složení potu v klasické sauně z 95 - 97 % tvoří voda. V infrakabině pak jen 80 - 85 %, zbytek tvoří tukové buňky a cholesterol, v tucích rozpustné jedy, těžké jedy, kyseliny, sodík a čpavek. Z toho vyplývá, že v klasické sauně se vyloučí potem jen 5 % škodlivin, kdežto v infrakabině 15 %.
Sauny a parní lázně byly po staletí používány k detoxikaci organismu. Tradičně se používaly pro zlepšení mentálního zdraví, snížení bolesti a pro zvýšení dlouhověkosti. V posledních letech byla extenzivně studována terapie hypertermií (pocením) a několik výzkumů je popsáno ve vědecké literatuře. Během těchto výzkumů bylo zjištěno, že sauny obrovsky snižují obsah toxických látek v těle.Při správně provozované hypertermní terapii dochází k obrovskému vylučování těžkých toxických kovů, včetně rtuti, pesticidů a dalších.Teplo způsobuje vylučování toxinů z buněk. Toxické molekuly se pak přechodně uschovají do lymfy. Protože pot je produkován z lymfy, toxiny se touto cestou dostanou ven z těla. Pro tento způsob vylučování toxinů nejsou játra a ledviny důležité. Z tohoto důvodu dochází k ulehčení jejich funkce a toxiny jsou schopny opustit tělo i při poruše jejich funkce. Toto může být pomoc pro chronicky nemocné pacienty, kteří jsou už tak pod velkým toxickým stresem.
Hypertermní terapie jako jedna z mála zvyšuje hladinu růstového hormonu, což zlepšuje kvalitu lidských tkání včetně svalů.