CELULITIDA

Celulita je pro svého majitele velmi nepříjemnou věcí, když se jí chcete zbavit, vyžaduje velké osobní za ujetí a nasazení

Co je vlastně celulitida ?

Pomůžeme Vám tento pojem vysvětlit

CELULITA se objevuje nejčastěji v oblasti stehen, boků, hýždí a někdy i paží. Lymfatická drenáž pomáhá obnovit funkci lymfatických cévek, ty zpětně působí na krevní cévy a dochází ke kosmetickému efektu - vyhlazování kůže. Ještě významnější je efekt zdravotní - podpora správné funkce lymfatického a krevního oběhu a zamezení tvorby žilek, křečových žil, ztráta pocitu těžkých nohou, zmenšování stávajících otoků a předcházení vzniku nových otoků.

Problém celulity není jenom estetického rázu, ale má dopad i na zdraví pokožky. Špatné stravovací návyky, špatný krevní oběh, vliv hormonů, káva, alkohol, kouření, nedostatek pohybu, stres, kolísání hmotnosti, atd. se podílejí na vzniku této poruchy. Základem celulitidy je zhoršený metabolismus tuků, který může dosáhnout různého stupně.

Často slýcháme názor, že celulita je jen kosmetická záležitost. Ale dlouhodobé studie našich lékařů ukazují, že celulitidu nesmíme brát na lehkou váhu. Celulitida, které nevěnujeme péči, v pozdějším věku často přechází v lipedém (tukové buňky se množí nebo rostou a utlačují lymfatické a krevní cévy). Vázne odtok lymfy a dochází k otokům. V pozdějším stádiu nastává porucha krevního i lymfatického systému. Lipedém se pak již velmi špatně a zdlouhavě léčí.

Vázne-li cirkulace krve a lymfy a škodliviny nemohu být řádně odplavovány z těla dochází ke změnám na kůži a v podkoží a vzniká tzv. pomerančová kůže.

STUPNĚ a DRUHY celulitidy


Stupně
Stupně
1. LEHKÁ CELULITA:
Viditelná jen tehdy, když stisknete kůži mezi prsty

2. DRUHÝ STUPEŇ
Už vidíte pomerančovou kůži když stojíte, ale jakmile si lehnete, okamžitě zmizí, to znamená, že ještě nevznikl zánět. U tohoto stupně je možnost úplného vyléčení.
3. TŘETÍ STUPEŇ
Celulitida je zřetelně vidět i když ležíte. V ohnisku se nahromadilo velké množství tekutiny (metabolitů - zplodiny látkové výměny, volné radikály, kyselina mléčná a řada toxických látek). Tyto metabolity se následně tlačí mezi tukové buňky a ty na cévy a nervová zakončení, což má za následek pocity bolesti. Možnost zlepšení na stupeň II.
4. ROZVINUTÁ CELULITA
je stadium, kdy může pojivá tkáň ztvrdnout. Tukové buňky se opouzdřily a jsou velmi bolestivé. Faktory nahrávající těžké celulitě tkví hlavně v tom, že zanedbáme její lehčí formy, nadváha a aktuální nedostatek pohybu. Možnost zlepšení pouze na stupeň III.

Křečové žíly

Vyšší stádium rozvoje celulitidy bývá často doprovázeno výskytem křečových žil, jejichž projevem jsou bolestivé a těžké nohy, otékání atd. Rostoucí tukové buňky totiž zároveň utlačují a poškozují žíly, které následně praskají. V takovéto situaci není celulitida už jen kosmetický problém, ale porucha, která může vážně poškodit vaše zdraví!
Druhy
Druhy

Kůže s hrbolky a důlky se netýká pouze starší generace žen s nadváhou, ale i mladých a štíhlých dívek, včetně téměř dokonalých modelek.

Jelikož je vznik celulitidy spojen s hormonálními změnami, může se objevit už v pubertě, avšak s postupujícím věkem se většinou zhoršuje a po klimakteriu s ní bojuje každá žena. V posledních letech se však díky stravě dopované různými hormony objevuje výjimečně i u mužů, i když celulitida je stále považována za ryze ženský problém.

CELULITA se objevuje nejčastěji v oblasti stehen, boků, hýždí a někdy i paží.

Lymfatická drenáž pomáhá obnovit funkci lymfatických cévek, ty zpětně působí na krevní cévy a dochází ke kosmetickému efektu - vyhlazování kůže.

Ještě významnější je efekt zdravotní - podpora správné funkce lymfatického a krevního oběhu a zamezení tvorby žilek, křečových žil, ztráta pocitu těžkých nohou, zmenšování stávajících otoků a předcházení vzniku nových otoků.

Rozdělujeme na:

  1. KOMPAKTNÍ
  2. MĚKKOU

  3. OTOKOVOUCELULITU dokážeme změřit

Diagnostika Celluvision je založena na studiích kontaktního termografie

Princip termografie je založena na měření povrchové rozložení teploty předmětu, je-li vystavena tepelnému namáhání (zpravidla tepla).

To, že měření se provádí na základě detekce infračerveného záření nebo tepelné uvolňované těla, zařízení nebo objekt.
Celluvision je mikrokapslí tekutých krystalů deska, která označuje teplotní rozdíly spojená se změnami v mikrocirkulaci místě.

Obecně lze říci, že je možné pouze ve velmi pokročilých stádiích celulitidy vývoje, ručně detekci kapek v teplotě kůže. Studené oblasti jsou důsledkem nedostatečné prokrvení v mikro-oběhového úrovni a jsou charakteristické znaky celulitidy

Jednotlivé uzly, nebo hmoty uzlíků, které se nahromadily do klastrů a jsou bolestivé, když se podrobí tlaku, obyčejně známý jako "pomerančové kůry", je možné zjistit pomocí in-hloubkové palpitace a retrakce povrchu kůže. V méně rozvinutých stádiích, je velmi obtížné zhodnotit teplotní rozdíly dotykem sám, nebo viz celulitidu, a proto mnoho lidí nemůže být zacházeno velmi rané fázi, v době, kdy v případě zjištění, může být obrácen, nebo preventivních opatření, může být opatření k zastavení se zhoršuje.Základem Thermograpic Desky IPS technologie je Encapsulated z tekutých krystalů desky, které mění barvu v souladu s teplotou. Desky podstatě se dohady z detekce a analýzy celulitidy. Mají schopnost zhodnotit nejmenší teplotní rozdíly na lokalizaci a klasifikaci celulitidě tvorbě a pomoci určit, cílenější léčbu.

Většina naší dospělé populace trpí výskytem nadměrného tuku nebo celulitidy.

Stárnutí ovlivňuje metabolické , endokrinní a vaskulární systémy, které mohou vést k neschopnosti efektivně vypouštět odpadní produkty. Lymfatický systém a cévní mikrocirkulace jsou obzvláště postiženy.

Výsledné hromadění odpadních produktů způsobuje změny v propojení tkáně a cévky se ucpávají, čímž způsobují otoky až lymfedém.

Tukové buňky jsou posléze posunuty směrem nahoru , ke spodní vrstvě pokožky ( škáry/ dermis ) , ve vláknitých oblastech (kolagenových ,elastinových a retikulínových vláken ) ,kde se běžně nevyskytují .

Tím dochází ke snižování tonusu pokožky a ztráty elasticity.

Tvarohový vzhled pokožky je způsoben ubýváním vláknitých oblastí a uvolňováním pokožky.

Naše přístroje Vám pomohou snížit rozsah celulitidy bezpečně a bezbolestně. Léčba celulitidy není nemožná ,ale není jednoduchá. Kombinací více faktorů dosáhnete úspěchu. Domluvte si konzultační schůzku v našem studiu ,kde vytvoříme ucelený program pro Vaší spokojenost :)